TURKISH | ENGLISH

Side sahil yolunda trafik sorunsuz yürüyüş, güneş banyosu ve yüzme gerçek bir aile zevki. Yılda 300 gün güneş Side beldesini sadece yaz tatili için değil aynı zamanda kış tatili için de tanımlıyor. Kış aylarında aynı gün içinde
Denizde yüzebilir, 1-2 saatlik bir yolculukla Saklıkent’e tırmanıp kayak yapabilirsiniz. İlk çağlardan günümüze kullanılan tarihi yollarda yürüyüş yaparak tarihi yaşayabilir, doğal güzellikleri görerek Yörük köylerinde, otaklarında mola vererek onların candan konukseverliklerine yaşayarak tanık olabilirsiniz.

Lotus yüzme havuzu ve çevresi, tatiliniz süresince size rahat ve hoş bir atmosfer sağlayacak, ev yapımı yemek, çerez ve atıştırmalar Türk mutfağının yalnızca kebap çeşitleri olmadığını kanıtlayacaktır.

Side bölgesinde ortalama yaz sıcaklığı 34 0C kış sıcaklığı ise ortalama 17 0C civarında olup özellikle güneşli günlerde ılık bir iklim ortamı sağlamaktadır. Duman, sis ve havayı kirleten diğer unsurların olmaması yürüyüş ve diğer açık hava etkinliklerine değer katmaktadır.

Temmuz ve Ağustos aylarının sıcağını sevmeyenler için Nisan-Haziran ve Eylül-Ekim aylarında iklim en uygun ortamı sağlamaktadır.