TURKISH | ENGLISH

Sevilen bir tatil beldesi olarak Side konuklarına eşsiz gezi seçenekleri sunar. Bu geziler Side ve çevresindeki insanlık tarihi ve kültürleri müzeleri, arkeolojik eserler ve kalıntıları, ören yerleri, Doğa güzellikleri, kültür ve sanat festivallerini ve eğlence merkezlerini kapsar.

Her gün yakın göllere, şelale ve doğal mağaralara, Irmak ve denize, önemli arkeolojik kentlere, Kapadokya, Pamukkale, Ihlara Vadisine turlar düzenlenmektedir. Serüvenci ve adrenalin tutkunu olanlar için ise Rafting, Para gliding, Jet Ski, Para sailing ve cip safari etkinlikleri sunulmaktadır.

Deniz veya karayolu ile Alanya kalesi ve ünlü mağarasını, muz çiftliklerini, Bot gezisi ile ırmak ve deniz gezisi yaparak yunus balıkları ile yüzüp Caretta deniz kaplumbağalarını görebilirsiniz. Bir Türk hamamın gidebilir, rahatlatıcı bir masaj yaptırabilirsiniz.

Haftanın her günü kurulan değişik pazarlara gidip sıkı pazarlıklarla deri, tekstil, hediyelik ve yöresel turistik ürünler alabilirsiniz. Side antik kentte yürüyüş yaparak, olağanüstü güzellikteki gün batışını sahilde gözleyebilirsiniz. Renkli gece hayatını dans gösterili barlarda yaşayıp pırıltılı diskoteklerde dans edip eğlenerek gecenizi sonlandırabilirsiniz.

Lotus Otel, yaptığı anlaşmalarla, müşterilerine indirimli fiyatlarla belirtilen etkinliklere katılma olanakları sağlamaktadır.